Vánoční svícen

Vánoce se kvapem blíží, tak se rovnou pusťme do vánoční dekorace! K výrobě svícnu budete potřebovat: obal od masky na vlasy Pantene, provázek, svíčku, větvičky, tavnou pistoli, šišky a papírové hvězdy na dozdobení. Z obalu masky Pantene nejdříve sundáme etiketu. Kolem dokola omotáme dekorativní provázek a přilepíme ho tavnou pistolí. Doprostřed přidáme a přilepíme vysokou svíčku – pozor, myslete na to, aby se svíčka nepřevrátila a aby byla upevněna bezpečně. Okolo svíčky naaranžujeme větvičky a ozdobíme je šiškami, případně dalším přírodním materiálem, který venku najdeme. Vánoce můžou dorazit, jste připraveni!

Květináč

Zkuste si odpovědět na otázku, jakou knížku si rádi čtete se svými dětmi? A nevyskytuje se v ní nějaká postava, která by se dala „vyrobit“? Vida, z obalu pracího gelu Ariel se dá vytvořit třeba květináč ve tvaru velryby z pohádky! Prvně z lahve odstraňte etiketu. Potom si narýsujte tvar, který by měl výsledný výrobek mít, a podle toho vystříhejte. Velrybě vytvarujte nůžkami ocas, nakreslete oči a dodekorujte mašlemi či ozdobnými kamínky, aby vám květináč ladil s interiérem. A pak už jen stačí vložit květinu a radovat se z vlastního výrobku.

Stojánek na tužky

Poslední inspirace je nejjednodušší na přípravu a můžete do ní klidně zapojit i děti. Vezměte obal vašeho oblíbeného šamponu, třeba Head & Shoulders, sundejte etiketu, rozpulte a během půlení nezapomeňte ponechat na dolní polovině „uši“. Spodní polovinu pak polepte papírem, na který se dají jednoduše nakreslit oči a čumáček. A najednou je na světě zajíc, který ochotně podrží dětské pastelky.

Tohle je jen pár tipů, jak se zbylými obaly naložit. Zkuste během dlouhých chladných večerů zapojit svoji fantazii a vymyslet, co by nejlépe zapadlo do vašeho bytu nebo udělalo radost vašim dětem. Společně strávený čas se počítá a vlastní výrobek mnohdy udělá větší radost než ten koupený.